Alternativní investice, investice do umění

Investiční snídaně

14.7.2021

O události

Private equity zažívá největší aktivitu za 40 let, nemovitosti letí nahoru a hedge fondy po delší odmlce znovu poráží trhy. Jak tyto investice efektivně zakomponovat do diverzifikovaného portfolia? A jak se pohybovat na trhu s uměním? Ve velkých domácích aukcích bylo v roce 2020 úspěšně licitováno 6 000 předmětů za přibližně jednu miliardu korun. Z toho připadá celých 0,8 miliardy Kč na dominující oblast malby. Další transakce zprostředkovaly rozmáhající se internetové dražby menších obchodníků s uměním a starožitnostmi, nebo nastupující trh NTF (Non-fungible token). Jakou budoucnost má umění na blockchainu? I o tom budou mluvit odborníci na investice do umění na Čtvrtletní snídani a konferenci Investiční výhledy, kterou pořádá společnost EMUN Family Office ve spolupráci s generálním partnerem KPMG ČR a hlavním partnerem, kterým je PPF banka. Mediálním partnerem akce je magazín Reportér 

V rámci aktuálního makroekonomického výhledu se Luboš Mokráš, analytik PPF banky soustředí na nastartování ekonomik po narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců, možné zdroje dlouhodobých inflačních tlaků a dopad agresivní stimulace na investiční prostředí.

Na něj naváže Leoš Jirman, partner EMUN Family Office s porovnáním vývoje indexu S&P500 a vybraných parametrů po největších krizích v tomto tisíciletí. 

Filip Savi, portfolio manažer EMUN Investiční společnosti se zaměří na široké spektrum alternativních investic, ať už do hedge fondů nebo private equity, které zažívá největší zájem za poslední 4 dekády.

O vývoji v oblasti investic do umění u nás i v zahraničí budou diskutovat Alexandra Bízková, finanční ředitelka fondu Pro arte, Jan Řehák, ředitel PPF Art a Olga Trčková, partner v DSC Gallery, kteří se zaměří na mladé umělce, investování pro začátečníky, přesun na internet i na trend NFT.  

Záznamy příspěvků najdete níže v sekci VIDEA.

Program:

IS 14. 7. 2021 Investice do umění Program

 

 

Pořadatel

Hlavní partner

Partneři

Bohematic

Mediální partneři

Reportér

Kontaktujte nás

EMUN family office, a.s.
Anežská 986/10 110 00 Praha 1