Quo vadis, CZK?

Investiční snídaně
27. 4. 2022

O události

Euro za míň než 24 korun? I to je možné. Po přechodném oslabení středoevropských měn po začátku války na Ukrajině koruna atakuje letošní nejsilnější úrovně a další avizované zvyšování úrokových sazeb ji může podpořit. Jak pravděpodobné je, že centrální bankéři využijí kurz jako další nástroj boje proti inflaci? A jak by vývoj kurzu naopak ovlivnilo výraznější zvyšování sazeb americkým FEDem? Nebo jakou roli v pohybu kurzu hrají spekulace?

 

I na takové otázky budou odpovídali odborníci na měnovou politiku na Investiční snídani – Quo vadis, CZK? kterou pořádá společnost EMUN ve spolupráci s hlavními partnery KPMG ČR a PPF bankou.

 

Čeští centrální bankéři avizují možnost dalšího zvýšení sazeb. V Polsku dokonce mluví až o 7,5 procentech, jako základní sazbě. ECB naopak stále nabízí sazbu zápornou. „Riziko stagflace staví centrální banky před nelehký úkol, zda upřednostnit ekonomický růst za cenu „dočasně“ zvýšené inflace.“ Vysvětluje rozdílné pozice Magdalena Středovámakroekonomická analytička PPF banky, která víc řekne v aktuálním makroekonomickém výhledu.

 

Rostoucí sazby se projevují i na dluhopisovém trhu, kdy se se záporným výnosem obchodují už jen asi 4 procenta dluhopisů. Nejen těm se ve svém tržním výhledu bude věnovat předseda představenstva EMUN IS Leoš Jirman.

 

Hlavní diskuze bude patřit české měně. „Vzhledem k akcelerující inflaci roste šance, že ČNB vstoupí na trh a začne intervenovat ve prospěch koruny. Dvoucifernou inflaci tímto krokem sice pro letošní rok ČNB nezvrátí, koruna by se však poprvé od roku 2008 podívala pod hranici 24 Kč za euro.“ Predikuje Jakub Seidler, hlavní ekonom České bankovní asociace, který se v diskuzi potká s Mojmírem Hamplem, členem Národní rozpočtové rady a Petrem Krčilem, předsedou představenstva a investičním ředitelem Art of Finance

 

Příspěvky hostů můžete sledovat na záznamu v sekci VIDEA.

 

Program:
Inflační šok, úrokový šok, růstový šok?

Leoš Jirman, EMUN IS

  • Úvod a prezentace k vývoji tržního prostředí v rámci Investiční snídaně.

Makroekonomický výhled ČR
Magdalena Středová, PPF banka

  • Prezentace makroekonomického výhledu ČR v rámci Investiční snídaně na téma Quo vadis, CZK?

Je třeba zbavit korunu závislosti na spekulativním kapitálu
Petr Krčil, Art of Finace

  • Prezentace k hlavnímu tématu Investiční snídaně na téma Quo vadis, CZK?

Quo vadis, CZK?
Panelová diskuze – M.Hampl, J.Seidler, P.Krčil

  • Panelová diskuze k hlavnímu tématu Investiční snídaně na téma Quo vadis, CZK?

Partneři

Mediální partneři

Kontaktujte nás

EMUN family office, a.s.
Anežská 986/10 110 00 Praha 1